Hakkımızda

YUNUS ÖZDEMİR
2005 yılında Akdeniz Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünü bitiren Yunus, 2003 yılından beri profesyönel rehberlik ile uğraşmaktadır. Engin arkeoloji bilgisini rehberlik tutkusuyla birleştiren Yunus dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilere rehberlik yapmıştır. Likya Yolu üzerinde yaptığı turlardan sonra, Karia bölgesinde uzun mesafeli yürüyüş rotası çıkarma fikrini oluşturdu ve gerçekleştirdi. Akdeniz üniversitesi Arkeoloji bölümünde akademisyen olarak görev almakta olan eşi Bilsen ve çocukları Uluç Ege ile birlikte Antalya’da yaşıyor. 

ALTAY ÖZCAN
Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü bitiren Altay, 2008 ylından bu yana profesyonel rehberlik yapıyor. Kanyon geçişi (canyoning), deniz kanosu, trekking ve dağ bisikleti rehberi olarak başladığı kariyerine yenilerini ekleyerek Türkiye’nin bütün bölgelerine turlar düzenlemektedir. Karia Yolu’nun kurucularından olan Altay’ın doğaya ve gezmeye karşı olan tutkusu birçok dergi, gazete ve rehber kitapta çıkan fotograflarında kendini gösteriyor. (Fotograflar için: www.turkishlandscape.com)

DEAN LIVESLEY
Türkiye’deki seyahatlerine 1988 yılında başlayan Dean, bundan sonraki süreç içerisinde ülkenin bir çoğunu yürüyerek, deniz kanosu veya dağ bisikleti ile gezdi. Gemi mühendisliği kariyerini bırakan Dean, şimdi eşi Ayşe ve kızı Nilsu ile beraber Kayaköy’de yaşıyor. Birçok bölgesel rehber kitaba imza atan Dean şimdilerde Kaş ile ilgili bir rehber kitap hazırlıyor. 


Karia Yolu Resmi Web Sitesi 
www.kariayolu.com

 

| Yazdır | e-Posta

sorumlu.png

TrkeTrkiyeEnglish (UK)